Internet to dobre miejsce na załatwienie spraw urzędowych

Urząd przez Internet

Kolejki w urzędach sprawiają, że internet staje się wytworną formą załatwiania spraw urzędowych szybko i bez czekania. Jesteś osobą, która ma dość stania w kolejkach z dokumentami, a jedną z Twoich kompetencji jest umiejętność używania internetu, to informacje zawarte w tym artykule będą dla Ciebie kluczowe w uzyskiwaniu większej ilości czasu dla siebie.

Cyfryzacja życia człowieka spowodowała wzrost czasu dla osób, które do tej pory miały do wykonania zanoszenie dokumentów do urzędów.

Jak mówiła minister Ann Streżyńska cyfryzacja to dziedzina, która występuje w każdym elemencie życia człowieka i gospodarki państwa. Dzięki cyfryzacji możliwe jest uzyskanie oszczędności, rozwijanie gospodarki państwa, rozwijanie osobistych doświadczeń zawodowych obywateli czy zwiększenie uczestnictwa społecznego. Podkreślała, że cyfryzacja umożliwia zmniejszenie dokumentów w dziale administracji, dodaje więcej wolnego czasu na czynności osobiste.

Dzięki cyfryzacji życia człowieka w dwudziestym-pierwszym wieku nie musisz już stać w długich kolejkach. Dzięki temu możesz więcej zarobić, spędzić więcej czasu z rodziną lub nauczyć się na ważny egzamin. Możliwość załatwiania spraw urzędowych przez internet jest ułatwieniem życia.

Minister Anna Streżyńska podkreślała, że państwo zaoferowało swoim obywatelom kilka przydatnych usług, takich jak 500+, czy świadczeń usług wychowawczych przez internet. Obywatele zgłosili ponad pół miliona wniosków przez sieć internetową www, dzięki temu rodziny uzyskały czas dla siebie. Czas poświęcany na formalności związane z dokumentacją zgłaszane za pomocą internetu to zaledwie dwadzieścia minut czasu.

Zaledwie 20 minut sprawi, że uzyskasz ogromną ilość czasu do tej pory poświęcaną na stanie w kolejkach z dokumentami, w urzędach.

Usługi cyfrowe w urzędach dostępne są za sprawą uzyskiwania cyfrowych tożsamości. Na dzień dzisiejszy taką tożsamość możesz uzyskać bez zbędnych procedur i wychodzenia z domu. Do tej pory z takiej opcji skorzystało dwadzieścia-pięć tysięcy obywateli państwa polskiego.

Dzięki dostępowi do sieci internetowej www dzieci zyskały możliwość nauki programowania. Podniesiono kompetencje nauczycieli w zakresie programowania, Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło na ten cel kilkaset milionów złotych. Dzięki temu nauka programowania jest dostępna już w klasach 1-3 szkoły podstawowej, także na obszarach wiejskich i małych miast. Dzięki temu dzieci państwa polskiego mają większe szanse na rynku pacy, zarówno w Polsce, Europie jak i na świecie. Dodała minister Anna Streżyńska.

Ministerstwo Cyfryzacji pomyślało również o najmłodszych obywatelach państwa. Dzięki dostępowi do internetu umożliwiło naukę programowania, a co za tym idzie lepszy start w przyszłość. 124 miliony złotych na kształcenie małych programistów to nie bagatelna suma pieniędzy, która pomoże wykształcić pokolenie informacji i wiedzy.

Rośnie poziom bezpieczeństwa obywateli państwa polskiego, którzy mogą bezpiecznie i spokojnie załatwić sprawy urzędowe prze internet.

Wszystkie wykonywane usługi informatyczne państwa są świadczone dzięki wprowadzeniu najnowszych systemów informatycznych, które są oparte na najnowszej technologii biznesowej. Dzięki temu przepływ informacji między instytucjami stał się bardziej sprawny dla obywateli.

Zdobywanie informacji stało się łatwiejsze dzięki umiejętności obsługiwania stron internetowych www. Ministerstwo cyfryzacji uzyskało większy poziom bezpieczeństwa usług cyfrowych, takich jak podawanie danych osobowych, czy poufnych danych.

Ministerstwo Cyfryzacji planuje kolejne rozwiązania mające na celu usprawnienie ekonomii i gospodarki państwa z pomocą internetu. Innym celem Programu Zintegrowanej Informatyzacji jest zwiększenie mobilności, szerokiego dostępu do informacji i wiedzy oraz rzeszy usług płynących z korzystania ze stron www. Dzięki temu państwo zmniejszy koszty związane z brakiem koordynacji w dziale Technologii Informacyjnej, informatyki i technologii.